5 wskazówek – Co ubrać się na sesję zdjęciową?

To pytanie pojawia się niemal przed każdym spotkaniem z fotografem - "Co ubrać na sesję zdjęciową?"

Postanowiłam ułatwić Wam to zadanie, przygotowując praktyczny poradnik, który pozwoli dobrze przygotować się do sesji, czuć wygodnie i komfortowo i cieszyć się jeszcze bardziej z efektów, które zobaczycie na fotografiach.

1. Jasne naturalne kolory

Najlepiej sprawdzą się te ponadczasowe, dla mnie numer jeden to biel.
Szarości, beże, błękity i pudrowe róże będą do siebie pasować. Nie łączymy ze sobą mocnych wzorów. Unikamy dużych napisów, nadruków zwłaszcza na dziecięcych koszulkach (z ulubionym Psim Patrolem czy Krainą Lodu 🙂

Jasne kolory: beż, szarości, ecru, biel – idealnie sprawdzą się na sesję rodzinną – są minimalistyczne, ponadczasowe i naturalne. Pasują do niemal każdego domowego wnętrza przy sesji lifestyle, komponują się z plenerem.

Pastelowa paleta kolorów oddaj delikatność, lekkość i świeżość – pasuje idealnie w kwiatowe plenery jak kwitnące magnolie, bzy, pole tulipanów czy do sesji na polu lawendy.

Kontrasty czyli klasyczne połączenie czerni i bieli, nada charakteru, wyrazu.

2. Spójność kolorów i stylu

To kluczowa kwestia przy kompletowaniu garderoby do sesji zdjęciowej. Jeśli wybieracie się na sesję narzeczeńską lub rodzinną, stroje wszystkich osób powinny być ze sobą zgrane kolorystycznie i stylem (elegancki, wakacyjny, domowy/swobodny).

Sesja rodzinna na plaży Aga Bondyra

3. Lokalizacja – dopasowanie ubioru do miejsca

Miejsce sesji będzie tłem zdjęć, tworzy klimat, a tym samym wskazuje styl ubioru i narzuca kolorystykę. Jeśli będziemy tworzyć lifestylową sesję domową, najlepiej jeśli będziecie w wygodnych jasnych strojach, na boso. Sesja miejska może być elegancka, a sesja na leśnej łące w zielonej sukience i karmelowym sweterku.

Maks na polu lawendy ubrany jest w jasną koszulę, lniane spodenki i kapeluszu, Marcelinka w białej sukience z kwiatową opaską.

Jesienna sesja rodzinna Poznań Aga Bondyra

4. Wygoda

Ubrania powinny umożliwiać swobodne poruszanie się, przytulanie, nie mogą krępować Waszych ruchów. Powinny być wygodne, zwłaszcza ubranka dla najmłodszych. Ważne abyście też nie czuli się przebrani.

Przygotowałam dla Was garść inspiracji jak łączyć kolory i jak skompletować strój dla całej rodzinki, zerknijcie tutaj