10 oryginalnych miejsc na wesele w Wielkopolsce

Aktualizacja: Bardzo lubicie ten wpis, sprawdźcie koniecznie ciąg dalszy 🙂

1. 18 nowych miejsc na ślub i wesele w Wielkopolsce
2. Alternatywne miejsca na wesele w Toruniu i kujawsko-pomorskim

Często szukacie ciekawych miejsc, nietypowych sal na swoje wesele, pytacie o podpowiedzi – to zmotywowało mnie do przygotowania poniższej listy, która może nieco ułatwi wybór przyszłym parom młodym. Poniżej znajdziecie 10 miejsc z klimatem na terenie Wielkopolski, które warto odwiedzić planując wesele. W tych wnętrzach idealnie wyglądać będą uroczystości w stylu naturalnym, rustykalnym, boho czy ekologicznym. Wspólnym mianownikiem wybranych obiektów jest wykończenie wnętrz przy użyciu naturalnych materiałów, bliskość natury, tereny zielone w najbliższej okolicy – które dają również możliwość zorganizowania ślubów plenerowych 🙂

STODOŁA PAŁACU BABORÓWKO

lokalizacja: Baborówko, ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły
liczba gości: 80-150
ślub plenerowy: tak

Bardzo przestronna stara drewniana stodoła, została zaadoptowana na organizację uroczystości w sezonie od wiosny do późnej jesieni. Duża przestrzeń stodoły pozwala na organizację większych uroczystości. Wnętrze ma spory potencjał, pięknie wygląda udekorowane sznurami  świecących girland z żarówkami, podwieszonych na belkach konstrukcyjnych. Osobiście oczarowało mnie jej wnętrze.

Reportaż z rustykalnego wesela w stodole Baborówko znajdziecie tutaj

fot. Aga Bondyra

STODOŁA U BABCI MAGDY

lokalizacja: Jędrzejewo 103, 64-713 Jędrzejewo, Pila, Poland
liczba gości:
ślub plenerowy: tak

Klimatyczna kamienno-drewniana stodoła Babci Magdy w tym sezonie miała swój debiut. Położona jest w spokojnej, prawdziwie sielskiej okolicy. Wśród drzew i okolicznej zieleni jest możliwość zorganizowania wesela w stylu slow wedding i tańców na parkiecie pod gołym niebem.

fot: Stodoła u Babci Magdy fot: EGphotography

CEGLARNIA

lokalizacja: Jarosławki 3, 63-130 Książ Wielkopolski
liczba gości: 60-300
ślub plenerowy: tak

Obiekt o charakterze industrialnym, nawiązujący do pierwotnego stylu zabudowy. Ceglarnia posiada małą salę (60 osób) oraz dużą (110 osób) a od wakacji 2017 rusza nowa – letnia stodoła która pomieści 200-300 osób. Dookoła znajduje się park, w którym jest możliwość organizacji ślubu plenerowego.

fot: Różne Ładne   fot:Różne Ładnefot: Ceglarnia

FOLWARK WĄSOWO

lokalizacja: ul. Poznańska 2, Wąsowo, 64-316 Kuślin
liczba gości: 100-250
ślub plenerowy: tak

Stupięćdziesięcioletni budynek stodoły zbudowanej z kamienia polnego otoczony wielkim ogrodem. Spora powierzchnia stodoły folwarku (ok. 500 m2) pomieści od 100-250 gości. We wnętrzu znajdują się baloty słomy i stoły zbudowane z oryginalnych 150-letnich desek.

fot: Tolala
  fot: Zatrzymaj Czas

GORZELNIA 505

lokalizacja: Parkowa 5, 64-710 Połajewo
liczba gości: do 120
ślub plenerowy: tak
W pełni odrestaurowana XVIII wieczna Gorzelnia posiada salę restauracyjną z antresolą. Lokal otacza piękny ogród a w najbliższej okolicy znajdują się dwa stawy. W drugiej części Gorzelni powstają pokoje dla gości. Natomiast nad salą restauracyjną znajduje się wspólna sala noclegowa dla 20 osób.fot: Gorzelnia 505fot: Ślubne Studio

MŁYN  KOWALEWKO

lokalizacja: Kowalewko 18, 64-605 Kowalewko k. Obornik Wielkopolskich
liczba gości: do 130
ślub plenerowy: tak

Młyn wodny zbudowany w 1938 roku gdzie jeszcze do niedawna pracowały maszyny mielące ziarna zbóż. Od 2010 roku młyn otwiera swoje przestrzenie dla tych, którzy poszukują miejsc o unikatowym charakterze, ceniących spokój i bliski kontakt z naturą.

fot: Młyn Kowalewko
fot: Młyn Kowalewko

BAGATELKA

lokalizacja: Bagatelka 4, 62-320 Miłosław
liczba gości: do 300
ślub plenerowy: tak

Bagatelka to nowoczesne centrum rekreacyjno-hotelowe położone w urokliwej miejscowości, której zawdzięcza swoją nazwę. Wyjątkowe miejsce spotkań i wypoczynku w bliskim otoczeniu przyrody. Nowoczesna architektura budynku została wzbogacona o elementy rustykalne idealnie oddające klimat najbliższego otoczenia.

fot: BAGATELKA

DWÓR WIERZENICA

lokalizacja: Wierzenica 15, 62-006 Wierzenica – Kobylnica
liczba gości: 60
ślub plenerowy: tak

Dwór zlokalizowany na skraju Puszczy Zielonka, pośród 3,5 hektarowego parku ze stawem. W latach 2008-2012 przeszedł kompletny remont; znajduje się tutaj 5 komfortowych apartamentów oraz duża sala o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Przy dobrej pogodzie jest możliwość przeniesienia części wesela na taras o powierzchni 140 metrów kwadratowych.

fot: Tak fotografia ślubna

KASKADA Hotel&Restauracja

lokalizacja: ul. Międzyzdrojska 37, 60-453 Poznań
liczba gości: 70
ślub plenerowy: tak

Hotel zlokalizowany w pięknym miejscu z bezpośrednim widokiem na urokliwą przystań nad jeziorem Kierskim. Hotel posiada salę o jasnym wnętrzu, z której roztacza się widok na jezioro. Jest również możliwość zorganizowania tutaj ślubu plenerowego na plaży.

fot: Kaskada
fot: Kaskada

AGROTURYSTYKA „ROZMAITOŚCI”

lokalizacja: Pławno 17, 62-095 Murowana Goślina
liczba gości: do 70
ślub plenerowy: tak

Obiekt agroturystyczny “Rozmaitości” położony jest we wsi Pławno, w samym sercu Puszczy Zielonki, ok. 25 km od Poznania. Powstał z przebudowanej, ponad 100-letniej stajni. Gospodarze gwarantują kameralną atmosferę, relaks i domową kuchnię. Istnieje możliwość organizacji Garden Party w ogrodzie przylegającym do sali bankietowej.

fot: Rozmaitości

GALERIA U JEZUITÓW

lokalizacja: ul. Dominikańska 8, Poznań
liczba gości: 100-120

Ostatnie miejsce odbiega nieco klimatem od tych powyższych ale ze względu na oryginalność i lokalizację w samym sercu starego miast w Poznaniu znalazło się na liście. Galeria usytuowana jest w XVII-wiecznej architekturze dawnego zespołu klasztornego, wnętrze to ponad 370 m2 przestrzeni użytkowej, którą można przystosować do organizacji imprez okolicznościowych, w tym także wesel.

fot: Pracownia Ładnie

 

ARENDEL – SKANDYNAWSKA STODOŁA

lokalizacja: Włodzimirów 16,  62-410 Zagórów k. Konina
liczba gości: 100
ślub plenerowy: tak

Norweska wioska zlokalizowana 90 km od Poznania (niedaleko Konina), położona w sąsiedztwie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. W agroturystyce Arendel znajdziecie drewnianą skandynawską stodołę o powierzchni 250 m, w której można zorganizować swoje przyjęcie. Wyobrażam sobie jak klimatyczny musi być tutaj zimowy ślub, zwłaszcza że właściciele mają też renifery w zanadrzu!

fot. Arendelfot. Arendel fot. Arendel

SPOT.


lokalizacja: Dolna Wilda 87, 61-501 Poznań
liczba gości: 100
ślub plenerowy: tak

SPOT. to miejsce o industrialnym a także nowoczesnym charakterze w samym centrum Poznania. Przestronne wnętrze i stara cegła na ścianach dają świetne tło i możliwości dla ślubnych dekoracji. Zobaczcie naszą wiosenną sesję w SPOT., którą stworzyłyśmy razem z Flower Stories, może będzie dla Was inspiracją w kwestii dekoracji 🙂
Za głównym budynkiem znajduje się taras otoczony zielenią, który z pewnością docenią Wasi goście.

 

LULIRAJ

lokalizacja: Maniewo 19, 64-605 Wargowo k. Obornik
liczba gości: 25-30
ślub plenerowy: tak

Idealne miejsce na kameralne uroczystości, jeśli planujecie wyprawić niewielką uroczystość lub przyjęcie w gronie najbliższych w stylu garden party. Luliraj to agroturystyka a pysznym ekologicznym jedzeniem i przytulnymi wnętrzami. fot. Magda Olek

fot. Magda Olek

fot. Magda Olek

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz